Kolor oczu a cień do powiek

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszą zasadą, o której należy pamiętać przy wybieraniu odcienia pasującego do tęczówek, to znalezienie barw, które rzeczywiście uzupełniają kolor twoich oczu. Istnieje tak wiele odcieni i faktur cieni, które są obecnie dostępne, że czasami może być to nieco przytłaczające. Niezależnie od tego, czy kupujesz produkty kosmetyczne z drogerii czy online, daj sobie trochę czasu na zabawę, sprawdź testery i wybierz odpowiednie kolory.

Możesz zmienić odcienie cienia, aby dopasować je do nastroju. Kiedy czujesz się zmęczona, nałóż kolor, który podniesie cię na duchu za każdym razem, gdy spojrzysz w lustro. Poniżej znajdziesz kilka pomocnych wskazówek dotyczących wybierania cieni, które sprawią, że poczujesz się pewniej, wychodząc na ulicę w swoim makijażu.

Niebieskie oczy

Jeśli masz oczy o tej barwie, sugerowane jest sprawdzenie jasnych, neutralnych kolorów. Należy trzymać się z dala od wszelkich cieni do powiek, które są zbyt ciemne lub ostre, chyba że wybierasz się na imprezę i chcesz, aby twój makijaż był mocny i rzucał się w oczy. Aby wydobyć cudowny błękit twoich oczu, spróbuj zastosować pastelowe kolory cieni do powiek z odcieniami szarości, różu czy fioletu. Skupią one wzrok na błysku twojej tęczówki, bez rozpraszania.

Aby jednak uzyskać więcej kolorów, spróbuj cienia żurawinowego z połyskiem, jeśli twój kolor skóry odpowiada czerwonym kolorom, wszelkie odcienie wina i bordo z satynowym wykończeniem będą strzałem w dziesiątkę. Wariacje brązu i pomarańczy również są świetne dla niebieskich oczu. Możesz nosić je na powiekach z żurawiną w linii zgięcia. Ale co najważniejsze, nie bój się stosować niebieskiego cienia do niebieskich oczu. Nawet ciemniejsze odcienie niebieskiego mogą naprawdę dobrze kontrastować z błękitnymi tęczówkami!

Zielone oczy

Są one już naturalnie jasne, więc nie musisz dodatkowo wołać o uwagę. Kolory cieni do powiek dla zielonych oczu wymagają ciemniejszych odcieni, szczególnie ciepłych, które przy odrobinie połysku, wydobywają złote plamki z zielonych tęczówek. Wyjątkiem jest turkus, który pięknie będzie się uzupełniał z bielą w kącikach powiek. Z kolei fioletowe cienie dopełniają każdy kolor oczu, lecz jest on niezwykle fantazyjny przy zielonych. Powodem tego jest fakt, iż czerwień jest uzupełniającym kolorem zieleni, więc każdy cień do powiek z czerwonymi odcieniami naprawdę sprawi, że zielone oczy będą się wyróżniać. Aby naprawdę przyciągnąć wzrok, spróbuj zastosować fioletowy cień do powiek jak najbliżej linii rzęs.

Brązowe oraz piwne oczy

Jeśli twoje oczy są brązowe, możesz wybierać z całej palety kolorów cieni do powiek! Najprawdopodobniej najlepiej przysłużą Ci kolory spośród różnych odcieni fioletu, niebieskiego, różowego, ciemnoszarego, brązowego oraz metaliczne i ciemnoszare cienie. Popularne w ostatnich latach „dymne oko” to najlepsza perspektywa dla brązowookich. Spróbuj użyć czekoladowych brązów, karmelowych i złotych akcentów, aby uzyskać imponujący efekt „smokey”. Aby uzyskać bardziej intensywny wygląd, możesz bez obaw spróbować również czarny cień, jeśli twoja skóra nie jest blada.

Dla piwnych oczu spróbuj użyć cieni do powiek, które są bogate w kolory, takie jak zieleń, czekoladowy brąz i złoto. Masz możliwość zabawy i eksperymentowania z kolorem, ponieważ piwne oczy mają różne odcienie i błyszczą. „Przykurzony” róż i delikatne elementy metaliczne zintensyfikują plamki w twoich oczach, czyniąc je jaśniejszymi.

Szare oczy

Szare oczy zwykle przechylają się w kierunku innego koloru, więc uważnie przyjrzyj się swoim tęczówki, zwracając uwagę na to, w jakim odcieniu są twoje kolorowe plamki. Szczęśliwe szare oczy przeznaczone są dla kolorów takich samych, jak dla brązowych, niebieskich i zielonych oczu. Zarówno jasne, jak i kolorowe cienie do powiek będą Ci przysługiwać. Możesz również zdecydować, czy Twoje szare oczy będą miały neutralny kolor, a cienie do powiek oprzesz na odcieniu skóry lub kolorze włosów. Aby jeszcze bardziej wzmocnić swoje szare oczy, zaleca się zbieranie dymnych i czarnych kolorów. W celu uzyskania ciepłych odcieni, użyj bogatych ciepłych kolorów. Dla skóry o chłodnych odcieniach, można uzyskać lepszy efekt poprzez jasne lub lodowe kolory.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*