Dlaczego najlepsza pora na testowanie perfum to ranek?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób testować perfumy, to powinieneś wiedzieć o kilku istotnych kwestiach związanych z tą czynnością. Przede wszystkim, należy pamiętać, aby testować jednorazowo nie więcej niż trzy, maksymalnie cztery zapachy w trakcie jednej wizyty w drogerii czy też perfumerii. Przetestowanie większej ilości nie ma sensu, ponieważ nos po takiej ilości będzie zmęczony i przestanie odbierać poszczególne zapachy w prawidłowy sposób, zamiast tego zacznie je on zniekształcać.

Perfumy najlepiej testować o poranku. Zastanawiasz się dlaczego najlepsza pora na testowanie perfum to ranek? Otóż jest tak dlatego, że wtedy nasz nos ocenia testowane perfumy najbardziej dokładnie, co jest wynikiem tego, że jest on wypoczęty. Z tego też względu, najlepszą porą na wybranie się do drogerii czy też perfumerii jest ta, zaraz po jej otwarciu. Z kolei jeśli decydujemy się na testowaniu perfum w zaciszu swoich czterech ścian, najlepiej przystąpić do tej czynności w kilka chwil po wzięciu prysznica.

Należy także mieć świadomość, że perfumy znacznie gorzej utrzymują się na skórze suchej niż mokrej. Z tego względu, koniecznie należy zadbać o to, aby nasza skóra była odpowiednio nawilżona. Wówczas możemy liczyć na to, że perfumy będą się na niej utrzymywały przez czas dłuższy niż około dwóch godzin. Niektórzy producenci proponują do swoich perfum dodatkowy zakup w postaci balsamu do ciała. Takie działanie ma na celu wydłużenie czasu utrzymywania się perfum na skórze. Ważne jest jednak, aby takie perfumy oraz balsam były z tej samej linii zapachowej.

Istnieje wiele mitów na temat tego, w jaki sposób należy testować perfumy. Jednym z nich jest ten, który zakłada, że powąchanie kawy sprawi, że receptory zapachowe w nosie oczyszczą się i na nowo będą mogły przystąpić do kontynuowania testów. Niestety jest to nieprawda. Żaden zapach nie ma podobnego działania i należy zawsze trzymać się zasady, że podczas jednej wizyty w perfumerii nie należy testować zapachów w ilości większej niż cztery.

Nie powinno się także zdecydować na kupno perfum po tym, jak zapach spodobał się nam po powąchaniu kartki, która jest nasączona w jakimś czasopiśmie czy katalogu. To ani trochę nie odzwierciedla tego, w jaki sposób perfumy te pachną w realnym świecie, a już na pewno nie dowiecie się w jaki sposób perfumy te pachną będąc już na skórze. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem zamówienie próbki takich perfum i przetestowanie jej na sobie.

Należy pamiętać, że nie powinniśmy zamawiać od razu całej fiolki perfum, nawet jeśli jest ona niedroga. Jeśli popełnimy podobny błąd kilkukrotnie to cena wszystkich nietrafionych perfum może w końcu równać się cenie jednych, ale porządnych i markowych pachnideł.

Najważniejszą zasadą testowania perfum jest zrobienie tego rano, kiedy receptory zapachowe, które znajdują się w naszym nosie najlepiej chłoną zapachy i możemy wówczas ocenić perfumy w najbardziej prawidłowy sposób. Nasze szanse na znalezienie idealnego zapachu dla siebie wzrastają wówczas kilka razy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*